Temat na czasie: zasady recyklingu, buty z ananasa, wygodny sport z oceanicznych plastików, bambus zamiast plastiku, a zamiast foliówek – woreczki z firanek i milutkie torebki ze skrobi ziemniaczanej. Dzisiaj  (21 marca) w Czytelni nr XVII z najmłodszymi uczyliśmy się zasad recyklingu. Dzieci dowiedziały się jak zastąpić stare nawyki, ekologicznymi sposobami – które są zdrowsze dla nich i planety. Mamy nadzieję, że po lekcji bibliotecznej dzieci i ich najbliżsi wdrożą w życie wszystkie nowinki niwelujące nadmiar odpadów, a segregacja odpadów będzie prosta i przyjemna.

Bunkt Biblioteczny na Batalionów Chłopskich gościł najmłodszych czytelników. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych bajek i zapoznały się z bibliotecznym katalogiem. Okazało się, że wyszukiwanie książek na półce i rozpoznawane książkowych działów dla dzieci to wspaniała zabawa!

Lekcja biblioteczna w XVII Czytelni   "Ślady prowadzą do"  … zabawa tropiąca książki.
"Choć nie ma zamka ani kluczyka często otwierasz ją i zamykasz". Zagadki, opowieść o Smoku Wawelskim, a także sprawdzanie grubości, wielkości książek i tego co można w nich znaleźć, zabrało nam sporo czasu. Do zobaczenia wkrótce, bo dalszy ciąg nastąpi.

W Wypożyczalni nr 29 gościliśmy 4- latki z Przedszkola 214. Dziękujemy za za aktywny udział w zajęciach i wspólną zabawę!

XVII Czytelnia – są książeczki, które stworzone zostały po to by bawić się z dziećmi. Są też takie które rosną razem z czytelnikiem. Jak różne i ciekawe formy wydawnicze mogą trafić do naszych rąk przekonały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 362 w Warszawie na lekcji bibliotecznej w XVII Czytelni.

29 Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży – dzieci poznawały "tajniki" pracy bibliotekarskiej, rodzaje książek oraz uczestniczyły w małej koszykarskiej zabawie…

XVII Czytelnia – "Historia pisma i książki"