Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy jest jedną z bemowskich instytucji kultury. Jej oferta  – dotycząca udostępniania zbiorów,  jak również działalności kulturalnej  – kierowana jest w szczególności do mieszkańców dzielnicy Bemowo, ale również do wszystkich Warszawiaków. W skład biblioteki wchodzi 7 placówek oraz 2 Punkty Biblioteczne.

ZBIORY I ICH UDOSTĘPNIANIE

W zbiorach naszych placówek znajduje się prawie 170 000 woluminów książek i przeszło 200 tytułów czasopism. Dostępnych jest ponad 20 000 egzemplarzy zbiorów specjalnych (książka mówiona, filmy, płyty muzyczne, bajki i słuchowiska dla dzieci). Zbiory zgromadzone w czytelniach udostępniane są na miejscu wszystkich odwiedzającym. Wypożyczanie książek, czasopism i innych materiałów bibliotecznych oraz ich udostępnianie na miejscu jest bezpłatne.

KULTURA I EDUKACJA

Działalność biblioteki nie ogranicza się do gromadzenia i udostępniania materiałów bibliotecznych. Coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy cieszy się oferta kulturalna i edukacyjna. W placówkach bibliotecznych odbywają się liczne: przedstawienia, warsztaty, konkursy oraz imprezy dla dorosłych i dla dzieci. Dużym powodzeniem cieszą się lekcje biblioteczne.

Zachęcamy do korzystania z naszej oferty!