Krzysztof Beśka
30 listopada b.r. "Klub Miłośników Kryminału" miał przyjemność gościć pisarza Krzysztofa Beśkę. Podczas spotkania, w Spotykalni – Bibliotece Sąsiedzkiej, została zaprezentowana Jego najnowsza powieść pt. "Amber Gold". Fabuła thrilleru dzieje się w Königsbergu w ostatnich latach dziewiętnastego wieku. Jest to następna część cyklu, której główną postacią jest Stanisław Berg. Obok "Amber Gold", losy detektywa Berga możemy śledzić w trylogii rozgrywającej się w dziewiętnastowiecznej Łodzi, na poczet której składają się: Trzeci brzeg Styksu, Pozdrowienia z Londynu i Dolina popiołów.

Magdalena Witkiewicz
28 października 2019 r. w Czytelni nr XVII gościliśmy Magdalenę Witkiewicz. Pisarka określa siebie jako "Matka Polka pisząca", ponieważ zaczęła tworzyć pierwszą powieść na urlopie macierzyńskim. Tak powstał "Milaczek". Punktem kulminacyjnym była prezentacja najnowszej książki Magdaleny Witkiewicz pt. "Uwierz w Mikołaja". Tym razem bohaterką jest mała Zosia, która postanawia ogłosić konkurs podczas poszukiwania zastępcznej Babci. Nie możemy spodziewać się innego zakończenia, niż szczęśliwego, albowiem z tego słynie pisarka.

Alek Rogoziński
18 września w Spotykalni – Bibliotece Sąsiedzkiej gościliśmy pisarza Alka Rogozińskiego. Jego najnowsza książka "Dom tajemnic" przywiodła do wypożyczalni wiernych czytelników, którzy wraz z pisarzem stworzyli wspaniałą atmosferę. Na spotkanie zaprosili Edipresse Polska oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo. Rozmowę poprowadziła Anna Matusiak-Rześniowiecka.

Jakub Porada
Cały świat w zasięgu ręki! Z takim pozytywnym nastawieniem wychodzili nasi czytelnicy po spotkaniu z dziennikarzem Jakubem Poradą, który podczas wieczoru autorskiego w Wypożyczalni nr 38 opowiadał o podróżowaniu nieobciążającym kieszeni, szukaniu ciekawych miejsc oraz urokach nie tylko zagranicznych krajów, ale także pięknych zakątków Polski.

Wojciech Chmielarz
W środę w 38 Wypożyczalni przy ul. Konarskiego 6 odbył się wieczór autorski Wojciecha Chmielarza. Na spotkanie z autorem przyszli nie tylko miłośnicy kryminałów i fani pisarza, ale też osoby, które pierwszy raz zetknęły się z jego twórczością. Przyjemna atmosfera spotkania sprawiła, że czytelnicy chętnie włączali się do dyskusji i zadawali pytania. Gratką jest informacja, że w przygotowaniu jest kolejna powieść autora.

Karolina Wilczyńska
Wieczór autorski Karoliny Wilczyńskiej przyciągnął do Wypożyczalni nr 38 liczne grono czytelników, a rozmowom o pisarskich doświadczeniach, inspiracjach i emocjach nie było końca. Znane i lubiane cykle powieściowe "Stacja Jagodno" czy "Rok na Kwiatowej" wciąż zyskują kolejnych sympatyków. Tematy, które autorka porusza w swoich książkach i emocje im towarzyszące sprawiają, że jej książki czyta się jednym tchem. Dziękujemy autorce za ciekawe spotkanie, a naszym czytelnikom za udział i jak zawsze niezapomnianą atmosferę.

Wykład historyczny
W 38 Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Marcin Łaszczyński z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie wygłosił wykład historyczny pt. „Stolica bez państwa – Warszawa 1914–1918”. Prelekcji towarzyszyła prezentacja albumu multimedialnego pod tym samym tytułem. Publikacja opowiada dzieje miasta podczas Wielkiej Wojny 1914–1918. Można w niej znaleźć ponad 100 unikatowych zdjęć ilustrujących życie warszawiaków oraz ich inicjatywy społeczne ipolityczne.

Ula Kowalczuk
W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w Wypożyczalni nr 38 przy ul. Konarskiego 6 odbyło niezwykłe się spotkanie z Ulą Kowalczuk, autorką książki "Koń jaki jest, każdy widzi – czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów".