Jakub Porada – 6. 06
Cały świat w zasięgu ręki! Z takim pozytywnym nastawieniem wychodzili nasi czytelnicy po spotkaniu z dziennikarzem Jakubem Poradą, który podczas wieczoru autorskiego w Wypożyczalni nr 38 opowiadał o podróżowaniu nieobciążającym kieszeni, szukaniu ciekawych miejsc oraz urokach nie tylko zagranicznych krajów, ale także pięknych zakątków Polski.

Wojciech Chmielarz – 25.04.
W środę w 38 Wypożyczalni przy ul. Konarskiego 6 odbył się wieczór autorski Wojciecha Chmielarza. Na spotkanie z autorem przyszli nie tylko miłośnicy kryminałów i fani pisarza, ale też osoby, które pierwszy raz zetknęły się z jego twórczością. Przyjemna atmosfera spotkania sprawiła, że czytelnicy chętnie włączali się do dyskusji i zadawali pytania. Gratką jest informacja, że w przygotowaniu jest kolejna powieść autora.

Karolina Wilczyńska – 28.03.
Wieczór autorski Karoliny Wilczyńskiej przyciągnął do Wypożyczalni nr 38 liczne grono czytelników, a rozmowom o pisarskich doświadczeniach, inspiracjach i emocjach nie było końca. Znane i lubiane cykle powieściowe "Stacja Jagodno" czy "Rok na Kwiatowej" wciąż zyskują kolejnych sympatyków. Tematy, które autorka porusza w swoich książkach i emocje im towarzyszące sprawiają, że jej książki czyta się jednym tchem. Dziękujemy autorce za ciekawe spotkanie, a naszym czytelnikom za udział i jak zawsze niezapomnianą atmosferę.

Wykład historyczny – 18.03. 
W 38 Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Marcin Łaszczyński z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie wygłosił wykład historyczny pt. „Stolica bez państwa – Warszawa 1914–1918”. Prelekcji towarzyszyła prezentacja albumu multimedialnego pod tym samym tytułem. Publikacja opowiada dzieje miasta podczas Wielkiej Wojny 1914–1918. Można w niej znaleźć ponad 100 unikatowych zdjęć ilustrujących życie warszawiaków oraz ich inicjatywy społeczne ipolityczne.

Ula Kowalczuk – 21.02.
W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w Wypożyczalni nr 38 przy ul. Konarskiego 6 odbyło niezwykłe się spotkanie z Ulą Kowalczuk, autorką książki "Koń jaki jest, każdy widzi – czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów".