Na "Bajkoczytaniu" w Wypożyczalni nr 119 premierowo wykorzystany został teatrzyk Kamishibai, a dzieci poznały historię Groszków. 

"Chodź pomaluj mój świat" – zapraszamy do mroźnego świata.
14 marca w 114 Wypożyczalni najmłodsi czytelnicy „pod wodzą” Pani Doroty przenieśli się w świat pełen śniegu i lodu – do domu niedźwiedzia polarnego. Farby, klej, folia, brokat, cekiny, glina, plastelina wata i wiele innych materiałów sprawiły, że przez dwie godziny w naszej wypożyczalni niepodzielnie rządził – ku radości i zadowoleniu małych warsztatowiczów – miś polarny.

Tym razem dla grupki małych czytelników "Czytania na dywanie" przygotowaliśmy serię książeczek o przygodach wyjątkowej pary przyjaciół. Zgadywaliśmy gdzie Malwinka mogła schować lwa ? To nie takie łatwe zadanie, lew nie mieścił się przecież ani w zegarze ani w wannie. Zabawne historie mogłyby trwać bez końca ale na dzieci czekała jeszcze praca. Wykonanie lwiej grzywy – to dopiero wyzwanie. Potem tylko wspólne zdjęcie i małe lwiątka pobiegły do swoich domków.

Warsztaty komiksu w XVII Czytelni. Wiele ciekawostek związanych z komiksem, rysunki reprezentujące różne style w komiksie: manga, super bohaterski, kreskówka … tak rozpoczęły się warsztaty komiksu. Następnie (na przykładzie najprostszego rysunku –kreskówkowego) uczestnicy poznali techniki pomocnicze stosowane przez zawodowych rysowników. Potem młodzi rysownicy komiksu tworzyli już własne projekty…

Warsztaty plastyczne "Podwodny świat" w 29 Wypożyczalni zakończone. Przestrzeń biblioteki zamieniła się w kolorowy świat głębin mórz i oceanów. Dzieci zapoznały się literaturą dotyczącą podwodnego świata – było dużo ciekawostek. Dzięki uzyskanym informacjom powstały wspaniałe prace plastyczne….

"Czytanie na dywanie – lecimy z książką"
Potwornie ciekawe książki o stworach i potworach.  Bohaterem naszego  spotkania "Czytanie na dywanie – lecimy z książką" został Gruffalo.Miał straszne kły i ostre pazury, koślawe kolana, zakrzywione szpony a na nosie brodawkę w kolorze zielonym.Taki właśnie był Gruffalo, którego wspólnie stworzyliśmy na zakończenie spotkania.

"Warsztaty teatralne" w 29 Wypożyczalni.
Za nami warsztaty teatralne, prowadzone przez Tomasza Marczyńskiego,aktora łódzkiej filmówki. Swoją pasją podzielił się z naszymi czytelnikami. Młodzież uczyła się pracy w grupie i odgrywała krótkie scenki. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy…

"Zima w mieście 2019" w 29 Wypożyczalni. 
W 29 Wypożyczalni warsztatami plastycznymi zakończyliśmy akcję "Zima w mieście" Na zajęciach plastyczno-literackich dzieci stworzyły wspaniałe lapbook'i. Ich tematami były między innymi: dinozaury, samochody, piłkarze czy ulubione książki.

"Czytanie na dywanie – lecimy z książką" 
Dzień Zakochanych tuż, tuż a więc kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie na dywanie” nie mogło pozostać obojętne wobec tak ważnych spraw. Rozmowy wokół wybranych książek o miłości były burzliwe. Czy prawdą jest, że człowiek zakochany ma nogi jak z waty, głowę wysoko w chmurach, a serce bije mu jak dzwon?. Czy można mówić o miłości nie używając słów i czy będąc zakochanym czujemy się szczęśliwi ?. U nas przygotowania w pełnym toku, pozdrawiamy wszystkich i przypominamy o Walentynkach. I jak czytaliśmy w książce: „To właśnie cały mój sekret – kocham cię każdego dnia i tak już pozostanie”

29 Wypożyczalnia zaprasza na zajęcia plastyczno-literackie.
W oparciu o książkę "O wilku, który chciał zmienić kolor" O. Lallemand'a dzieci stworzyły rysunek metodą piankorytu.

"Czytanie na dywanie – lecimy z książką" 
Kolejne spotkanie z literaturą dla namłodszych i jeszcze większa ilość zadowolonych słuchaczy! 

"Ach ten Vincent" – praktyczna historia sztuki czyli młodzi następcy Van Gogha w 114 Wypożyczalni…

"Chodż pomaluj mój świat"  – przedstawiamy wszechświat
Na zajęciach młodzi adepci astronomii zapoznali się z  modelem Układu Słonecznego, poznali również wiele ciekawych zagadnień dotyczących kosmosu. Samodzielnie – głównie za pomocą farb stworzyli model naszej galaktyki.

"Czytanie na dywanie – lecimy z książką" 
Pierwsze "spotkanie z książką" w 2019 roku w XVII Czytelni – "Jak mysz chciała zostać lwem…" i  inne lektury zachwyciły młodych czytelników.