Drodzy Sąsiedzi!

Zapraszamy na warsztaty sąsiedzkie dotyczące działalności Miejsca Aktywności Lokalnej w Punkcie Bibliotecznym nr 141 przy ul. Batalionów Chłopskich 87. Odbędą się one 17 października w godz. 18:30 – 19:30.

MAL na Chrzanowie chce dać Państwu przestrzeń na realizację pomysłów i oragnizację spotkań sąsiedzkich! Celem warsztatów jest chęć spotkania się, by poznać Państwa propozycje na naszą wspólną działalność.

Na początek proponujemy sąsiedzką wymianę oraz degustację przyniesionych przez Państwa przetworów. Nasi bibliotekarze również pochwalą się własnymi wyrobami.

Zapraszamy!


* * *

Czym tak naprawdę są Miejsca Aktywności Lokalnej?

To miejsca, w których przestrzeń oddana jest na aktywność mieszkańców, a głównym celem funkcjonowania jest wspieranie działań lokalnych i integracja sąsiedzka.

MAL nie ma odgórnie ustalonego programu zajęć – to pomysły mieszkańców, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych tworzą na bieżąco plan działania takiego miejsca. W MAL-u mieszkańcy mogą m.in. spotkać swoich sąsiadów, uczyć się nawzajem nowych rzeczy (sąsiedzkie warsztaty i szkolenia), organizować spotkania lub po prostu razem spędzać czas.

Miejsca Aktywności Lokalnej opierają się na zasadzie wzajemności – jeśli korzystam z zasobów lub działań MAL – daję mu coś w zamian od siebie – np. sam/a prowadzę zajęcia, pomagam w organizacji miejsca, uzupełniam czasem np. materiały plastyczne czy zapas herbaty.

Ważnym elementem jest wzajemne zaufanie – koordynatora do mieszkańców, mieszkańców do koordynatora, mieszkańców do siebie nawzajem.

MAL ma być otwarty dla wszystkich okolicznych mieszkańców. Nie powinien zostać zawłaszczony przez jedną grupę. MAL powinien nieść wartości tolerancji i poszanowania indywidualności każdego mieszkańca. Zachęcamy i zapraszamy do współpracy i współdziałania.


Zapisy pod numerem tel. 22 400 41 37. Ilość miejsc ograniczona.