W październiku 2019 r. w Czytelni nr XVII odsłoniliśmy wystawę prac ryskunkowych pt. "Połączeni Pasją III". Uczniowie Studia Rysunkowego "Format" zaprezentowali portrety, które przenikały ludzkie obliczne. Zdjęcia pochodzą z wernisażu wystawy.

Z okazji obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo zorganizowała wystawę. W każdej z bibliotek zaprezentowano najważniejsze fakty i zdjęcia z przebiegu walk w poszczególnych dzielnicach. W wypożyczalni nr 113 przybliżono sylwetki najmłodszych uczestników wydarzeń z sierpnia 1944 roku.

W czytelni nr XVII zorganizowano ekspozycję związaną z poezją powstańczą. Wśród literatów znaleźli się Miron Białoszewski i Anna Świrszczyńska, jak również poeci, którzy brali udział w walkach – Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Gajcy i Leon Zdzisław Stroiński. Pojawiły się również wiersze żołnierzy i cywili.

08 lipca do 30 sierpnia 2019 roku  – „Mistrzowie Ilustracji” – 38 Wypożyczalnia przy ul. Konarskiego 6 (przy współpracy  z Wydawnictwem Dwie Siostry.

W czytelni nr XVII zaprezentowano twórczość Marii Żwirełło. Wystawa obejmuje przekrojowo działalność malarki – począwszy od wczesnych obrazów z przełomu lat 60 i 70, jak również dzieła z ostatnich lat życia. Wśród zgromadzonych prac możemy zobaczyć portrety ukazujące rodzinę autorki, obrazy z zakresu martwej natury, krajobrazy inspirowane fauną i florą Polski oraz płótna poświęcone abstrakcjonizmowi.

W Wypożyczalni nr 38 odbył się wernisaż wystawy "Ekslibris – strażnik zbioru – dzieło sztuki – obiekt kolekcjonerstwa". O pasji kolekcjonowania ekslibrisów i historii księgoznaku opowiadali Zygmunt Gontarz i Ryszard Bandosz. Wystawę można oglądać do 28 czerwca. Zapraszamy.

WYSTAWA FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ  „ULOTNOŚĆ CHWIL” autorstwa Małgorzaty Chomont i Pawła Kuśmidera (1-30 IV 2019 r.) 
Zaprezentowane fotografie krajobrazowe, to zamknięte w kadrach momenty otaczającej przyrody, świata krajobrazu, który zewsząd nas otacza, budzi zachwyt, powoduje zapatrzenie i nieodpartą chęć zatrzymania tych ulotnych chwil na dłużej. „Ulotność chwil”, których jesteśmy świadkami, wyostrza naszą czujność podczas wędrówek, otwiera nam szeroko nie tylko oczy, ale przede wszystkim serca, ponieważ w zasadzie, to nie patrzenie, a czucie sprawia, że udaje nam się zamknąć w kadrach coś, co choć przez chwilę mieni się magią.
Małgorzata Chomont i Paweł Kuśmider

Niecodzienna wystawa promującą poprawną polszczyznę i polską literaturę w 38 Wypożyczalni. To doskonała zabawa językiem i skojarzeniami, połączenie walorów edukacyjnych z odrobiną humoru. Jeśli jesteście ciekawi – nie ma co mitrężyć, jak powiedzieliby autorzy Krzysztof Kacprzykowski i Maciej Piotrowski, tylko chyżo udać się na Konarskiego 6. 

Wystawa zbiorowa w XVII Czytelni

Wernisaż wystawy Pana Janusza Kowalskiego w 38 Wypożyczalni.

Wystawa prac Pani Heleny Czerskiej –  oprócz wspaniałych grafik malarstwo olejne i ceramika.