08 lipca do 30 sierpnia 2019 roku  – „Mistrzowie Ilustracji” – 38 Wypożyczalnia przy ul. Konarskiego 6 (przy współpracy  z Wydawnictwem Dwie Siostry.

W Wypożyczalni nr 38 odbył się wernisaż wystawy "Ekslibris – strażnik zbioru – dzieło sztuki – obiekt kolekcjonerstwa". O pasji kolekcjonowania ekslibrisów i historii księgoznaku opowiadali Zygmunt Gontarz i Ryszard Bandosz. Wystawę można oglądać do 28 czerwca. Zapraszamy.

WYSTAWA FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ  „ULOTNOŚĆ CHWIL” autorstwa Małgorzaty Chomont i Pawła Kuśmidera (1-30 IV 2019 r.) 
Zaprezentowane fotografie krajobrazowe, to zamknięte w kadrach momenty otaczającej przyrody, świata krajobrazu, który zewsząd nas otacza, budzi zachwyt, powoduje zapatrzenie i nieodpartą chęć zatrzymania tych ulotnych chwil na dłużej. „Ulotność chwil”, których jesteśmy świadkami, wyostrza naszą czujność podczas wędrówek, otwiera nam szeroko nie tylko oczy, ale przede wszystkim serca, ponieważ w zasadzie, to nie patrzenie, a czucie sprawia, że udaje nam się zamknąć w kadrach coś, co choć przez chwilę mieni się magią.
Małgorzata Chomont i Paweł Kuśmider

Niecodzienna wystawa promującą poprawną polszczyznę i polską literaturę w 38 Wypożyczalni. To doskonała zabawa językiem i skojarzeniami, połączenie walorów edukacyjnych z odrobiną humoru. Jeśli jesteście ciekawi – nie ma co mitrężyć, jak powiedzieliby autorzy Krzysztof Kacprzykowski i Maciej Piotrowski, tylko chyżo udać się na Konarskiego 6. 

Wystawa zbiorowa w XVII Czytelni

Wernisaż wystawy Pana Janusza Kowalskiego w 38 Wypożyczalni.

Wystawa prac Pani Heleny Czerskiej –  oprócz wspaniałych grafik malarstwo olejne i ceramika.